Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Recytatorskie zmagania

Czternastego marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów.

Komisja w składzie Ewa Jakubaszek - pracownik Działu Muzyczno-Teatralnego z WOAK w Białymstoku, Agnieszka Wasiluk – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz Edyta Porowska – instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury wysłuchała 19 uczestników: 16 z Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Gimnazjalistów oraz 3 z 63. OKR. Przyznano jedną nagrodę oraz kilka wyróżnień.

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów:

• nagroda: Izabela Anna Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej
  • wyróżnienia: Aneta Rząca ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, Natalia Czarnowska z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Sara Majewska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu.

Eliminacje powiatowe 63. OKR:

• wyróżnienie: Arkadiusz Śliwowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, Weronika Faszczewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ale to nie znaczy, że pozostali wyszli z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy dostali podziękowanie i drobne upominki.

Po zakończeniu recytatorskich zmagań pan Stanisław Chmielewski, Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta w Wysokiem Mazowieckiem wygłosił prelekcję dotyczącą miejskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a następnie chętni recytatorzy mogli skorzystać z rad p. Jakubaszek dotyczących interpretowania tekstu i jego prezentacji przed publicznością.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange