DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

telefon: 508 095 193

Biblioteka

Recytatorskie zmagania

Czternastego marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów.

Komisja w składzie Ewa Jakubaszek - pracownik Działu Muzyczno-Teatralnego z WOAK w Białymstoku, Agnieszka Wasiluk – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz Edyta Porowska – instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury wysłuchała 19 uczestników: 16 z Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Gimnazjalistów oraz 3 z 63. OKR. Przyznano jedną nagrodę oraz kilka wyróżnień.

 

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów:

  • nagroda: Izabela Anna Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej
  • wyróżnienia: Aneta Rząca ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, Natalia Czarnowska z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Sara Majewska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu.

Eliminacje powiatowe 63. OKR:

  • wyróżnienie: Arkadiusz Śliwowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, Weronika Faszczewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ale to nie znaczy, że pozostali wyszli z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy dostali podziękowanie i drobne upominki.

Po zakończeniu recytatorskich zmagań pan Stanisław Chmielewski, Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta w Wysokiem Mazowieckiem wygłosił prelekcję dotyczącą miejskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a następnie chętni recytatorzy mogli skorzystać z rad p. Jakubaszek dotyczących interpretowania tekstu i jego prezentacji przed publicznością.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com