DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

"Co czytamy i dlaczego ?" - czyli kolejne spotkanie Saloniku Literackiego za nami!

W poniedziałkowe popołudnie 19 marca 2018 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował spotkanie Saloniku Literackiego pt. „Co czytamy i dlaczego?”. Tym razem odbyło się ono w wyjątkowym miejscu, czyli w Pracowni Orange, która dzieli swoją przestrzeń z Czytelnią Książki i Prasy MBP.

 

Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej państwo Jadwiga Kunat-Wiertel i Klemens Jagałła opowiedzieli o powodach, dla których warto czytać książki, przypomnieli rodzaje i gatunki literackie, które mogą nas zainteresować, a także przedstawili dane dotyczące czytelnictwa w Polsce. Niestety, nie napawają one optymizmem, ale mamy nadzieję, że liczebność obecnych słuchaczy świadczy o ich zainteresowaniu książkami. Kto wie może nawet promują je wśród swoich najbliższych?

W drugiej części bohaterką została pani Cecylia Dąbrowska – członek Grupy Inicjatywnej założenia Pracowni Orange w naszym mieście. Zaprezentowała kilka własnych utworów z tomików poezji, które wydała oraz przeczytała fragmenty kroniki rodzinnej przygotowywanej do publikacji. Wśród zaprezentowanej twórczości znalazły się fragmenty, które rozbawiły publiczność, ale były też skłaniające do refleksji.

Wszyscy prelegenci mówili tak ciekawie, że można było ich słuchać jeszcze długo. Ale jak wiadomo, wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i tak było tym razem. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli liczyć na równie ciekawe wystąpienia.

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com