Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Owocne zmagania małych recytatorów

Jedenastego kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje. Bajki. Bajeczki...”.

Komisja w składzie: Ewa Jakubaszek – pracownik Działu Muzyczno-Teatralnego WOAK w Białymstoku, Alina Puławska – nauczyciel bibliotekarz i polonista w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem oraz Cecylia Dąbrowska – lokalna poetka, członek grupy inicjatywnej Pracowni Orange, wysłuchała 64 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas I-IV:

I miejsce: Marta Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, Patrycja Śledziewska – Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Antoni Doroszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Łucja Szymborska – Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej

II miejsce: Oliwia Juszyńska – Szkoła Podstawowa w Szepietowie

III miejsce: Bartosz Gradowski – Szkoła Podstawowa w Szepietowie

Wyróżnienia: Amelia Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach, Hanna Choińska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych, Olivia Łapińska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych, Aleksandra Sieńkowska – Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Zuzanna Uszyńska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Rafał Dąbrowski – Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej

(Laureaci w kategorii klas I-IV)

W kategorii klas V-VII:

I miejsce: Natalia Kulesza – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych

II miejsce: Gabriela Boratyńska – Szkoła Podstawowa w Klukowie

Wyróżnienia: Michał Bruszewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Klaudia Tyszko – Szkoła Podstawowa w Czyżewie

(Laureaci w kategorii klas V-VII)

Powiat wysokomazowiecki na etapie wojewódzkim w Białymstoku 25 maja 2018 r. reprezentować będą: Marta Dąbrowska, Patrycja Śledziewska, Antoni Doroszkiewicz, Łucja Szymborska i Natalia Kulesza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, nauczyciele – pisemne podziękowania, a laureaci – dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a reprezentantom powiatu życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange