UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Spotkanie z „dilerem” literatury

Dziewiętnastego kwietna 2018 roku odwiedził nas niezwykły gość – Grzegorz Kasdepke. Było to już drugie z nim spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ciągu ostatniego roku.

Tuż po godzinie 8:00 sala MOK zaczęła się wypełniać dziećmi, które przybyły specjalnie na spotkanie z ulubionym autorem książek. Mimo dnia wolnego od zajęć szkolnych przybyła spora grupa uczniów z nauczycielami oraz z rodzicami. Swoją obecnością zaszczycili nas też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Perlejewie wraz z wychowawcami.

Pan Grzegorz, autor wielu książek, od początku wprowadził swobodną atmosferę, dzięki której mali czytelnicy aktywnie uczestniczyli w rozmowie. To spotkanie wyjątkowo rozpoczęło się od autografów, a zainteresowanie było naprawdę duże. Natomiast właściwą część wydarzenia zaczęła swoista lekcja języka polskiego, podczas której pisarz przypomniał gatunki literackie i ich definicje oraz zawody związane z pisaniem. Następnie opowiedział o swojej twórczości i o rzeczach, sytuacjach, które go inspirują. Z sentymentem wspominał swoją pierwszą książkę – „Kacperiadę”, którą napisał dla syna. Przeprowadził krótki test ze znajomości związków frazeologicznych i matematyki.

Jak sam siebie określił, jest „dilerem” od literatury, bo jego głównym celem jest uzależnienie dzieci od czytania. Frekwencja na spotkaniu świadczy o tym, że jego książki spełniają swoje zadanie, co nas bardzo cieszy. W Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki mamy duży wybór twórczości autora, zatem zapraszamy do wypożyczeń.

Panu Grzegorzowi życzymy kolejnych sukcesów wydawniczych i zapraszamy ponownie.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange