Zapraszamy do udziału:

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

* Kiermasz książek - do końca czerwca w Pracowni Orange MOK w Wysokiem Mazowieckiem

* Dzień Łabędzia - 24 czerwca, godz. 15:00, Stadion Miejski, wstęp wolny

* Wakacje z MOK - zapisy od 25 czerwca - 86 275 23 43 - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

I tura - 2-6 lipca, godz. 10:00 - 14:00 , II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:-14:00

Spotkanie z „dilerem” literatury

Dziewiętnastego kwietna 2018 roku odwiedził nas niezwykły gość – Grzegorz Kasdepke. Było to już drugie z nim spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ciągu ostatniego roku.

Tuż po godzinie 8:00 sala MOK zaczęła się wypełniać dziećmi, które przybyły specjalnie na spotkanie z ulubionym autorem książek. Mimo dnia wolnego od zajęć szkolnych przybyła spora grupa uczniów z nauczycielami oraz z rodzicami. Swoją obecnością zaszczycili nas też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Perlejewie wraz z wychowawcami.

Pan Grzegorz, autor wielu książek, od początku wprowadził swobodną atmosferę, dzięki której mali czytelnicy aktywnie uczestniczyli w rozmowie. To spotkanie wyjątkowo rozpoczęło się od autografów, a zainteresowanie było naprawdę duże. Natomiast właściwą część wydarzenia zaczęła swoista lekcja języka polskiego, podczas której pisarz przypomniał gatunki literackie i ich definicje oraz zawody związane z pisaniem. Następnie opowiedział o swojej twórczości i o rzeczach, sytuacjach, które go inspirują. Z sentymentem wspominał swoją pierwszą książkę – „Kacperiadę”, którą napisał dla syna. Przeprowadził krótki test ze znajomości związków frazeologicznych i matematyki.

Jak sam siebie określił, jest „dilerem” od literatury, bo jego głównym celem jest uzależnienie dzieci od czytania. Frekwencja na spotkaniu świadczy o tym, że jego książki spełniają swoje zadanie, co nas bardzo cieszy. W Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki mamy duży wybór twórczości autora, zatem zapraszamy do wypożyczeń.

Panu Grzegorzowi życzymy kolejnych sukcesów wydawniczych i zapraszamy ponownie.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange