Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Poezję też można śpiewać - kwietniowe spotkanie Saloniku Literackiego

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 odbyło się kolejne spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Motywem przewodnim wydarzenia była poezja śpiewana.

Poezja najczęściej kojarzy nam się z pytaniem z lekcji języka polskiego: „Co poeta miał na myśli?” albo z recytacją. I w jednym i w drugim wypadku trudno jest ująć właściwe przesłanie utworu, bo jest to rodzaj literacki, który rządzi się swoimi prawami. Na szczęście jednak niektóre utwory poetyckie mogą być zinterpretowane w zupełnie inny sposób – można je zaśpiewać. Wtedy odbiór poezji staje się nieco łatwiejszy i przyjemniejszy.

W poniedziałkowe popołudnie poezję śpiewaną prezentowali: grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem w składzie: Kinga Figlerowicz, Hubert Gromada, Jakub Koliński i Wojciech Mokrzewski, Weronika Ostrowska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bogusław Doroszkiewicz – poeta i nauczyciel.

Wszystkie zaprezentowane utwory zabrzmiały tak, że zgromadzona publiczność wyrażała wielki żal z tak szybkiego zakończenia. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować spotkanie w podobnej stylistyce.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange