UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Dział Pedagogiczny poleca ... książkę miesiąca

Książka miesiąca – maj 2018 r.

Bez ograniczeń: jak rządzi nami mózg

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Warszawa 2015

Autor opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu ludzkiego – mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, seks, emocje, starzenie się, neurobiologia polityki i religii. Stara się odpowiedzieć na pewne pytania: co dzieje się w naszym mózgu gdy śpimy, po co nam ból, jak mózg pomaga nam w poruszaniu się w przestrzeni, i po co nam właściwie mózg.

Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach.

Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o działaniu mózgu w przystępny, zabawny, a czasami kontrowersyjny sposób. Nie tłumaczy naukowym językiem działania mózgu, jego budowy i mechanizmów działania, zamiast tego są ciekawostki, anegdoty i poglądy autora.

Źródło: ksiegarniapwn.pl, www.znak.com.pl

Zrealizowane w ramach programu