Zapraszamy do udziału:

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

* Kiermasz książek - do końca czerwca w Pracowni Orange MOK w Wysokiem Mazowieckiem

* Dzień Łabędzia - 24 czerwca, godz. 15:00, Stadion Miejski, wstęp wolny

* Wakacje z MOK - zapisy od 25 czerwca - 86 275 23 43 - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

I tura - 2-6 lipca, godz. 10:00 - 14:00 , II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:-14:00

Dział Pedagogiczny poleca ... książkę miesiąca

Książka miesiąca – maj 2018 r.

Bez ograniczeń: jak rządzi nami mózg

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Warszawa 2015

Autor opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu ludzkiego – mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, seks, emocje, starzenie się, neurobiologia polityki i religii. Stara się odpowiedzieć na pewne pytania: co dzieje się w naszym mózgu gdy śpimy, po co nam ból, jak mózg pomaga nam w poruszaniu się w przestrzeni, i po co nam właściwie mózg.

Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach.

Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o działaniu mózgu w przystępny, zabawny, a czasami kontrowersyjny sposób. Nie tłumaczy naukowym językiem działania mózgu, jego budowy i mechanizmów działania, zamiast tego są ciekawostki, anegdoty i poglądy autora.

Źródło: ksiegarniapwn.pl, www.znak.com.pl

Zrealizowane w ramach programu