Zapraszamy do udziału:

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

* Kiermasz książek - do końca czerwca w Pracowni Orange MOK w Wysokiem Mazowieckiem

* Dzień Łabędzia - 24 czerwca, godz. 15:00, Stadion Miejski, wstęp wolny

* Wakacje z MOK - zapisy od 25 czerwca - 86 275 23 43 - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

I tura - 2-6 lipca, godz. 10:00 - 14:00 , II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:-14:00

Kilka słów o Koperniku - majowe spotkanie Saloniku Literackiego

W poniedziałkowe popołudnie, 21 maja 2018 r., odbyło się kolejne spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem. Bohaterem wykładu dr. Wojciecha Szalkiewicza był Mikołaj Kopernik.

Prelegent jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Olsztynie, a jego zainteresowanie Kopernikiem jest tak duże, że określa się mianem kopernikologa.

W swoim wystąpieniu poruszył dużo interesujących treści dotyczących życia wybitnego astronoma. Wydaje się jednak, że to określenie niezupełnie do niego pasuje, ponieważ (jak przystało na człowieka żyjącego w tej konkretnej epoce) był prawdziwym człowiekiem renesansu. Duchowny, lekarz, astrolog, tłumacz/poeta, matematyk, ekonomista… Lista jego specjalności jest tak długa, że w pewnym momencie wykładu z sali padło pytanie: „A kim on nie był?”. Jak stwierdził pan Szalkiewicz, odpowiedzi można by udzielić w ciągu pięciu minut, a opowiadać o jego osiągnięciach można o wiele dłużej.

W spotkaniu wzięli udział nie tylko słuchacze UTW, ale także gimnazjaliści z Miejskiego Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. Na zakończenie prezes UTW Marianna Kaczanowicz podziękowała za ciekawą prelekcję oraz wręczyła pamiątkową statuetkę.

Spotkanie zrealizowano w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowanego przez Instytut Działalności Publicznej pt.: „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu – druga edycja”.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange