UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Polski kompozytor bohaterem Saloniku Literackiego

Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki – wybitnego artysty, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała spotkanie „Ojciec polskiej opery narodowej – Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin”.

W poniedziałek, 25 lutego 2019 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta zgromadzili się słuchacze UTW, by obejrzeć i wysłuchać prezentacji dotyczącej życia i twórczości kompozytora.

Seniorzy wysłuchali jego najpopularniejszych utworów „Prząśniczki”, arii Skołuby „Ten zegar stary” oraz mazura z opery „Straszny Dwór”. Mieli też okazję obejrzenia krótkiego materiału prezentującego fakty i ciekawostki na temat Stanisława Moniuszki.

Jego dorobek imponuje różnorodnością i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Dlatego cieszy fakt, że podczas spotkań Saloniku Literackiego mamy okazję do zgłębiania wiedzy o tym i innych wielkich narodowych artystach.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange