UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

telefon: 508 095 193

Biblioteka

XXXII Mały Konkurs Recytatorski "Baje. Bajki. Bajeczki..." - eliminacje powiatowe zakończone sukcesem

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem, 3 kwietnia 2019 r., zorganizowała eliminacje powiatowe XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje. Bajki. Bajeczki...”. Konkurs odbył się w siedzibie współorganizatora – Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Komisja w składzie: Elżbieta Półkośnik – przewodnicząca komisji, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku; Małgorzata Pruszyńska – nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem; Bożena Bucińska – słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z wykształcenia polonista; Alina Puławska – nauczyciel bibliotekarz i polonista w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, wysłuchała 43 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas I-IV:

I miejsce: Antoni Doroszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

II miejsce: Maksymilian Chendoska – Szkoła Podstawowa w Czyżewie

III miejsce ex aequo: Dominik Molenda – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Maja Żebrowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Wyróżnienia: Karol Białobrzeski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Hubert Drużyński – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych, Wojciech Krasowski – Szkoła Podstawowa w Czyżewie

w kategorii klas V-VIII:

I miejsce: Weronika Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem

II miejsce: Zuzanna Stypułkowska – Szkoła Podstawowa w Szepietowie

III miejsce: Ewelina Kostro – Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych

Wyróżnienia: Marta Murawska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

Powiat wysokomazowiecki na etapie wojewódzkim w Białymstoku 17 maja 2019 r. reprezentować będą: Antoni Doroszkiewicz oraz Weronika Kalinowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, nauczyciele – pisemne podziękowania, a laureaci – dyplomy i nagrody. Laureatom serdecznie gratulujemy, a reprezentantom powiatu życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange