DESIGNED BY joomla2you
    • Wspólne kolędowanie - koncert online
    • read more
    • Bieg Tropem Wilczym

Biblioteka

„Jesienią życia pisane” - wieczór autorski

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem, 17 czerwca, zorganizował wieczorek autorski. W ramach spotkania Saloniku Literackiego gościliśmy studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bielsku Podlaskim, które przyjechały, by zaprezentować swoją twórczość.

 

Prezes bielskiego UTW – Tamara Rusaczyk oraz studentki – Luba Tkaczuk i Walentyna Waszczuk przeczytały swoje wiersze, które zostały nagrodzone w lokalnych konkursach oraz te, do których mają największy sentyment. Większość z nich dotyczyła tematyki przyrody, ale także zagadnień szczęścia, przyjaźni, miłości, samotności oraz ogólnych rozważań o życiu. Nie mogło również zabraknąć wierszy o spotkaniach i zajęciach w UTW. Panie czytały w języku polskim, białoruskim i rosyjskim. Prezentowane utwory niekiedy wprawiały słuchaczy UTW w nostalgiczny nastrój, a czasami wywoływały uśmiech.

Na zakończenie poetki złożyły na ręce Prezes UTW - Marianny Kaczanowicz własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły oraz publikacje ze swoimi wierszami. One również w podziękowaniu za udział w spotkaniu otrzymały upominki.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com