DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Biblioteka

Piknik rodzinny z książką

Na zakończenie wakacji Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowały dla mieszkańców miasta i okolic „Piknik rodzinny z książką” pod patronatem Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Sponsorem pikniku, który odbył się 25 sierpnia w parku miejskim przy ul. Rynek Piłsudskiego był BNP Paribas.

Bogaty program rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja zainicjowana została przez Prezydenta RP w 2012 roku, a nasza biblioteka uczestniczyła w niej po raz czwarty. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

Były to Nowele polskie:

 1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
 2. Dym – Maria Konopnicka
 3. Katarynka – Bolesław Prus
 4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
 5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
 6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
 7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
 8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

W tym roku do wspólnej lektury Katarynki zaprosiliśmy osoby ściśle z nami współpracujące:

 • Andrzej Janeczko – lider zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy pochodzący z naszego miasta,
 • Agata Moniuszko – konferansjerka, członkini zespołu Babeczki Podlaskie,
 • Małgorzata Sałęga – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury,
 • asp. Anna Zaremba – reprezentantka Komendy Powiatowej Policji,
 • Irmina Herman – kierownik księgarni „BookBook”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Zabukowane budki”,
 • Marcin Wojtkowski – pomysłodawca i realizator projektu „Zabukowane budki”,
 • Karolina Sienicka – wolontariuszka.

W programie znalazły się również występy muzyczne artystów związanych z naszym miastem i regionem. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Trzeci Oddech Kaczuchy, czyli Andrzej Janeczko i Maja Piwońska, Rokietnica z Kuleszy Kościelnych oraz BAJA z Wysokiego Mazowieckiego. Na zakończenie wieczoru odbył się swoisty koncert życzeń w wykonaniu Agaty Moniuszko z zespołu Babeczki Podlaskie, której spontanicznie towarzyszył Damian Kalinowski z zespołu Renoma.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem znajduje się okolicznościowa pieczęć tegorocznej odsłony Narodowego Czytania pod tytułem Nowele polskie. Wszystkich chętnych zapraszamy z własnymi egzemplarzami lektur po przystawienie pamiątkowego stempla.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com