DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – czerwiec 2020 r.

Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych

Josh Shipp, Poznań 2019

          Każde dziecko, aby osiągnąć życiowy sukces potrzebuje przynajmniej jednego troskliwego dorosłego. W tej książce autor uczy nas, jak zostać takim dorosłym w życiu nastolatka, opisuje konkretne zachowania pozwalające rozwiązać różne problemy i rady pozwalające pozytywnie wpłynąć na nastolatka.

 

         Najbardziej powszechnie występującym czynnikiem w przypadku dzieci, które rozwijają odporność psychiczną, jest przynajmniej jedna stabilna więź z emocjonalnie zaangażowanym i wspierającym rodzicem, opiekunem lub innym dorosłym. Dzięki tej więzi kształtują również kluczowe zdolności, takie jak umiejętność planowania, monitorowania i regulacji zachowań, które pozwalają im odpowiednio reagować na przeciwności losu i w pełni zrealizować swój potencjał.

         Kiedy dzieci są małe twoje zaangażowanie przypomina pracę kontrolera ruchu lotniczego. Nadzorujesz je, bo chcesz zapewnić im bezpieczeństwo i rozwój. Nastolatki potrzebują zupełnie innych rzeczy. Rodzice i opiekunowie muszą się przeobrazić w trenera, kogoś kto przygotuje nastolatka, by dobrze radził sobie samodzielnie. Stawką w tej grze jest jego autonomia i rozwój. Autor wymienia trzy cechy znakomitego trenera: skup się na kształtowaniu charakteru, a nie na wynikach, omów z nastolatkiem kluczowe zagrożenia, dyscyplinując kieruj się wartościami, nie emocjami.

        

Źródło: www.rebis.com.pl

 

 

 

Źródło: www.rebis.com.pl

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com