Muzyka dla dzieci pełna przyrody. Folkowe Widowisko Muzyczne

Projekt „Akademia Dzieci Rozwiń Skrzydła” dobiegł końca! Skierowany był do dzieci i młodzieży zainteresowanych rozwojem w takich dziedzinach sztuki jak: śpiew, aktorstwo, taniec czy gra na instrumentach. Uczestnicy biorąc udział w warsztatach poznawali tradycyjne zabawy, wyliczanki, piosenki, opowieści i inne elementy tradycji.

Muzyka i przyroda poprowadziły najmłodszych uczestników przez przyrodniczo-muzyczne światy, aby sami mogli je odkryć. Piosenki folkowe oparte na obserwacjach życia codziennego na wsi, dawnych opowieściach pochodzących od najstarszych pokoleń oraz małych „wielkich” zachwytów, które mogą towarzyszyć nam cały czas, jeśli tylko otworzymy oczy i uszy. O przyrodzie, wsi, lesie, ptakach i światach, które są częścią naszego życia, a bywają niezauważalne, inspirowane wielkimi „małymi” zachwytami dnia codziennego…             Projekt zrealizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku z partnerem – Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wyłonionym w konkursie regrantingowym, zorganizowanym w ramach Konkursu „Zapraszamy do Gry – lokalne projekty edukacji kulturowej” realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

Dnia 21września br. w obecności zaproszonych Gości uczestnicy projektu mogli zaprezentować i obejrzeć efekty warsztatowych działań – wydarzenie to stanowiło podsumowanie projektu „Akademii Dzieci Rozwiń Skrzydła”. Folkowe Widowisko Muzyczne było zaprezentowaniem i przypomnieniem wszystkich działań podjętych w ramach realizowanego projektu. Wybrzmiały podziękowania za pracę dzieci, zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom Akademii. Rozwinęliśmy Skrzydła!

Barbara Konopko, Dorota Wyszołmirska – Przedszkole Miejskie nr 2