Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

KMH

Stanisław Krajski gościem Klubu Miłośników Historii

Dnia 22 stycznia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii.

Z prelekcją wystąpił Stanisław Krajski – historyk filozofii, publicysta, nauczyciel akademicki. Ukończył studia na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1986 r. uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych na podstawie pracy napisanej pod kierunkiem Mieczysława Gogacza. Od 1994 r. pracował jako adiunkt na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Regularnie publikował w gazecie „Nasz Dziennik”, zaś jego artykuły poświęcone były m.in. wolnomularstwu i New Age. Jest blisko związany ze środowiskiem Radia Maryja i należy do Akcji Katolickiej. W Telewizji TRWAM prowadził programy z cyklu o dobrym wychowaniu „Savoir vivre” oraz rozmowy o filozofii „Świat Michała.” Ma w dorobku ok. 15 prac dotyczących masonerii, w tym najnowszej z 2016 r. pt. „Masoneria, islam, uchodźcy – czy czeka nas wielka apokalipsa?” Tematem wykładu w Wysokiem Mazowieckiem była próba odpowiedzi na pytanie: czy nastąpi islamizacja Polski?

Dr Stanisław Krajski w swoim wystąpieniu wysunął hipotezę, jakoby działania migracyjne były celowe: „Oprócz zaplanowanej migracji mamy widoczny manifest, by zaprowadzić islam w środowiskach, gdzie większość stanowią chrześcijanie.” Podkreślił, iż „działania masonerii to realne zagrożenie dla Kościoła katolickiego i Polski.”Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki p. Krajskiego, zaś po wykładzie zdobyć dedykację autora.