DESIGNED BY joomla2you

KMH

Powrót do Jedwabnego – spotkanie Klubu Miłośników Historii z Wojciechem Sumlińskim

W niedzielę 9 lutego odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Klubu Miłośników Historii w Wysokiem Mazowieckiem. Wykład na temat „Powrót do Jedwabnego” wygłosił Wojciech Sumliński – publicysta i dziennikarz śledczy, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Laureat licznych nagród dziennikarskich oraz Nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych za cykl reportaży o nadgranicznej przestępczości zorganizowanej. Autor licznych publikacji i scenariuszy filmowych napisanych na zlecenie Telewizji Polskiej, oraz kilkunastu książek.

         Prelegent w swoim wystąpieniu omówił skomplikowane relacje polsko – żydowskie, w których wiele namieszały polityka i wzajemne układy.Następnie poruszył ciekawe kwestie demaskujące kulisy prowadzonej przez „Przedsiębiorstwo Holokaust” długofalowej mistyfikacji, zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń – i nie tylko. Jak zaznaczył p. Sumliński: „...roszczenia wysuwane przez środowiska żydowskie stanowią zagrożenie dla naszej państwowości, dla losu następnych pokoleń – rujnując finansowo jej przyszłość i godnościowo jej przeszłość, z której mamy prawo być dumni.”

          Spotkanie zakończyła ciekawa i owocna dyskusja, podczas której padło wiele pytań. Chętni mogli nabyć publikacje gościa oraz otrzymać dedykację.


Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com