DESIGNED BY joomla2you

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Kontakt

Warto pójść ich śladem …

Dnia 12 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów oraz eliminacje powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: p. Ewa Jakubaszek – Kierownik Działu Teatralnego WOAK w Białymstoku, p. Krystyna Nadolna - lokalna poetka, pracownik Działu Pedagogicznego MBP i p. Irena Janczewska – nauczyciel polonista, wysłuchała łącznie 37 najlepszych recytatorów z powiatu wysokomazowieckiego. Młodzież występowała w Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Cieszy nas fakt, że młode osoby sięgają po literaturę piękną i próbują interpretować teksty.

 Jury doceniło prezentacje następujących uczestników.

W kategorii recytacji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Gimnazjalistów nagrodę otrzymał Maciej Kaczyński z Rosochatego Kościelnego oraz Natalia Kulesza z Czyżewa. Wyróżnienia zdobyły: Wiktoria Zaleska z Kobylina B. i Michalina Faszczewska z Wysokiego Mazowieckiego. W kategorii poezji śpiewanej wyróżniona została Diana Piotrowska (Kobylin Borzymy).

Nagrodę w eliminacjach powiatowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz możliwość wzięcia udziału w dalszym etapie otrzymał: Filip Orłowski z LO w Wysokiem  Mazowieckiem. Wyróżnione zostały Weronika Gierałtowska (LO Wysokie Mazowieckie) oraz Marta Tymińska (ZSOiZ Czyżew). W Turnieju Poezji Śpiewanej laureatką została Katarzyna Jasińska z LO w Wysokiem Mazowieckiem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkich miłośników słowa mówionego i poezji śpiewanej zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem dnia 26 kwietnia 2014 r. W tym dniu od godz. 10:00 w naszym mieście odbędą się eliminacje wojewódzkie 59. OKR, podczas których zaprezentują się przedstawiciele niemal wszystkich powiatów z województwa podlaskiego.  

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com