Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Pracownia Orange

Łączy nas pamięć - finał akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE

18 kwietnia 2018 roku w Pracowni Orange, odbyło się spotkanie podsumowujące działania związane z akcją społeczno-edukacyjną Żonkile, zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu „Nie było żadnej nadziei” przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, połączona z prelekcją na temat powstania w getcie warszawskim. Prelekcję wygłosił pan Karol Głębocki – historyk specjalizujący się w zagadnieniach związanych z historią Żydów, Lider Dialogu w Wysokiem Mazowieckiem, przewodnik terenowy, nauczyciel.

Następnie przeszliśmy do Izby Ziemi Wysokomazowieckiej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie pan Głębocki kontynuował opowieść o historii Żydów w Polsce, kładąc szczególny nacisk na jej lokalny aspekt. Ostatnim etapem spotkania było przejście na miejscowy cmentarz żydowski – w drodze uczestnicy spotkania rozdawali przechodniom papierowe żonkile, wykonane przez członków koła plastycznego działającego przy MOK. Po dotarciu na miejsce zgromadzeni złożyli żywe żonkile przy macewach, kwiaty zostały również umieszczone na pomniku. Dziękujemy za wspólne upamiętnienie bohaterów powstania w getcie warszawskim i poznanie historii ludności żydowskiej na terenie miasta i okolic. Muzeum Żydów Polskich POLIN od 2013 roku, 19 kwietnia – w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

(fot. Katarzyna Woroszył, Arkadiusz Kamiński)

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange