DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do nowej siedziby

w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie, piętro II

kontakt: pracowniaorange@wysokiemazowieckie.pl

tel. 508 095 193

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Pracownia Orange

Łączy nas pamięć - finał akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE

18 kwietnia 2018 roku w Pracowni Orange, odbyło się spotkanie podsumowujące działania związane z akcją społeczno-edukacyjną Żonkile, zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu „Nie było żadnej nadziei” przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, połączona z prelekcją na temat powstania w getcie warszawskim. Prelekcję wygłosił pan Karol Głębocki – historyk specjalizujący się w zagadnieniach związanych z historią Żydów, Lider Dialogu w Wysokiem Mazowieckiem, przewodnik terenowy, nauczyciel.

Następnie przeszliśmy do Izby Ziemi Wysokomazowieckiej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie pan Głębocki kontynuował opowieść o historii Żydów w Polsce, kładąc szczególny nacisk na jej lokalny aspekt. Ostatnim etapem spotkania było przejście na miejscowy cmentarz żydowski – w drodze uczestnicy spotkania rozdawali przechodniom papierowe żonkile, wykonane przez członków koła plastycznego działającego przy MOK. Po dotarciu na miejsce zgromadzeni złożyli żywe żonkile przy macewach, kwiaty zostały również umieszczone na pomniku. Dziękujemy za wspólne upamiętnienie bohaterów powstania w getcie warszawskim i poznanie historii ludności żydowskiej na terenie miasta i okolic. Muzeum Żydów Polskich POLIN od 2013 roku, 19 kwietnia – w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.


 

(fot. Katarzyna Woroszył, Arkadiusz Kamiński)

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com