DESIGNED BY joomla2you

Pracownia Orange

Warsztaty z montowania filmów za nami

14 stycznia o godz. 15.30 odbyły się długo oczekiwane warsztaty z montowania filmów, które wygraliśmy w konkursie zorganizowanym w ramach Tygodnia Pracowni Orange „Nasza miejscowość 2050”.

Zajęcia poprowadziła Alicja Szulc – absolwentka realizacji obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W swojej codziennej pracy wykorzystuje fotografię cyfrową i analogową, krótkie formy filmowe oraz animacje poklatkowe. Była to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży do poznania możliwości ich kieszonkowych komputerów, czyli smartfonów.

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy wiedzieli, że telefon może zastąpić aparat fotograficzny lub kamerę, ale jak wielu z nich używało ich wcześniej do montowania filmów? Podczas 1,5-godzinnych warsztatów uczestnicy poznali podstawy korzystania z otwartych zasobów oraz zmontowali filmy według własnych pomysłów w aplikacji FilmoraGo. Ponadto poznaliśmy inne aplikacje służące do montażu, a efekty działania jednej z nich prezentujemy tutaj

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com