UWAGA!!!

tel. 508 095 193

Pracownia Orange

Wirtualna rzeczywistość

Jeszcze nie tak dawno okulary Virtual Reality mogliśmy podziwiać jedynie w filmach science-fiction. Dziś na taki gadżet może sobie pozwolić właściwie każdy. Okulary VR pomagają użytkownikowi znaleźć się w centrum wydarzeń, a ich mechanizm działania podobny jest do okularów trójwymiarowych.

Obecnie coraz więcej aplikacji przenosi nas do wirtualnego świata, w związku z czym postanowiliśmy zaopatrzyć Pracownię Orange we własne gogle VR.

9 kwietnia odbyły się bezpłatne warsztaty techniczne „Zróbmy to sami! Okulary VR”. W zajęciach udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i średnich oraz dorośli. Współpraca układała się doskonale – starsi pomagali młodszym i odwrotnie. Z pustych butelek po napojach powstały soczewki, a z kartonów obudowa naszych gogli. Warto podkreślić, że nie korzystaliśmy z gotowych szablonów, wzorowaliśmy się jedynie na instrukcji z filmu. Jednak zadanie okazało się trudniejsze niż myśleliśmy a przewidziany czas za krótki na wykonanie całości. W związku z tym 15 kwietnia spotkaliśmy się ponownie, by kontynuować naszą pracę. Tym razem udało się :) Jaka wielka była radość, gdy okazało się, że wodne soczewki działają. Na zakończenie wybraliśmy aplikacje, które mają funkcje VR i przystąpiliśmy do testowania naszych gogli na smartfonach :) Największą popularnością cieszyła się aplikacja GermBuster.

Te zajęcia z pewnością nie wyczerpały zapału naszych konstruktorów! Zapewnili nas, że jeszcze do nas wrócą w tym celu. O efektach będziemy Was informować :) Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange