UWAGA!!!

tel. 508 095 193

Pracownia Orange

Wysokie Mazowieckie w obiektywie mieszkańców

25 i 26 czerwca zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których dzieci i młodzież z Wysokiego Mazowieckiego i okolic mogły sprawdzić, jak dokładnie znają topografię naszego miasta, rywalizując między sobą. Jednak zanim wyszliśmy w teren, musieliśmy się lepiej poznać. Zajęcia integracyjne odbyły się w pobliskim parku Kiełczewskich, a pomogła nam w nich członkini grupy inicjatywnej naszej Pracowni – p. Cecylia Dąbrowska. Graliśmy w muzyczne kalambury i budowaliśmy most z papieru, co nie było wcale proste.

Kiedy już budowla była skończona, podzieliliśmy się na dwie grupy: Arbuzy, z którymi poszła p. Kasia i Flamingi, którym towarzyszyła p. Ewelina. Każda drużyna dostała mapę miasta, na której zaznaczyła najciekawsze jej zdaniem miejsca. Oba zespoły ustaliły wewnętrzne zasady, według których fotografowały wybrane punkty, aby drużyna przeciwna nie mogła od razu odgadnąć, co to za lokalizacja. Jedni skupili się na detalach, drudzy na ujęciach bardziej ogólnych.

Ponad dwugodzinny spacer po niezwykle słonecznym mieście dał nam się we znaki, dlatego podsumowanie warsztatów odbyło się następnego dnia. Na początek ustaliliśmy zasady rywalizacji: jeśli grupa od razu odgadnie, jakie miejsce prezentuje przeciwnik, otrzymuje 5 punktów, jeśli będzie potrzebowała podpowiedzi – ma szansę na 3, natomiast jeśli i wtedy ma problem, to po drugiej podpowiedzi może zdobyć 1 punkt. Zarówno Arbuzy, jak i Flamingi radziły sobie śpiewająco, jednak to różowe ptaki wygrały, mając trzypunktową przewagę nad owocami.

Nikt z dziesięciorga uczestników nie wyszedł od nas z pustymi rękami, a zwycięzcy otrzymali dodatkowe drobiazgi. To zdecydowanie był udany początek wakacji. Wkrótce z wykonanych zdjęć powstanie wakacyjna wystawa.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange