DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do nowej siedziby

w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie, piętro II

kontakt: pracowniaorange@wysokiemazowieckie.pl

tel. 508 095 193

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Pracownia Orange

Piknik edukacyjny - Sieciaki na wakacjach

Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem we współpracy z Komendą Powiatową Policji wzięła udział w akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. Jej celem jest zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu z wykorzystaniem elementów zabawy. Do udziału zgłosiło się 24 uczestników, którzy podczas spotkania dowiedzieli się jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Nasz edukacyjny piknik odbył się 27 sierpnia w Parku Miejskim im. Kiełczewskich przy ul. A. Mickiewicza.

 Scenariusz zajęć został przygotowany na podstawie filmów o przygodach Sieciaków, które uczą jak radzić sobie z zagrożeniami czyhającymi w sieci. Po obejrzeniu kreskówek dzieci poznały 5 zasad bezpiecznego korzystania z internetu: chroń swoją prywatność; mów, gdy coś jest nie tak; nie ufaj osobom poznanym w internecie; szanuj innych w sieci; korzystaj z internetu z umiarem. Po każdym filmiku nastąpiła krótka pogadanka na przedstawione w nich tematy oraz minikonkursy, które poprowadzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji: Anna Rytel – inspektor zespołu do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich oraz mł. asp. Tomasz Staworko – dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji.

Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zabawę. W sieciakowej strefie rozrywki na dzieci czekały misje: krzyżówki, labirynty, quizy i kolorowanki. Na pikniku nie mogło zabraknąć zabaw plenerowych i konkurencji sportowych takich jak: pokonanie toru przeszkód, rzut do celu, skoki w dal czy przeciąganie liny, do którego przyłączyli się też rodzice. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie pokonywali slalom w alkogoglach, co wcale nie było takie proste! Nie zabrakło też pracy twórczej. Na parkowej uliczce powstał wspólny rysunek malowany kredą przedstawiający „Sieciaki na wakacjach”.

Trzygodzinne zajęcia minęły jak jedna chwila. Wszyscy uczestnicy dostali sieciakowe dyplomy za udział w pikniku oraz upominki (m.in. odblaskowe bransoletki). Jednak najważniejsze jest to, że dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo online i aktywnie spędziły czas.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com