Pracownia Orange

Jesteśmy bezpieczni z Sieciakami!

11 lutego obchodzony jest bardzo ważny dzień, a mianowicie Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w tę akcję.
We wtorek gościliśmy grupę uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, którzy są uczestnikami projektu „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” organizowanej przez KPP w Wysokiem Mazowieckiem, w którym jesteśmy partnerem. Była to trzecia lekcja w ramach akcji, która zbiegła się w czasie z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Dzieci miały okazję zwiedzenia budynku Miejskiego Ośrodka Kultury: zobaczyły salę widowiskowo-kinową, odwiedziły wszystkie działy biblioteki i Pracownię Orange, a następnie wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.

Uczniowie poznali drużynę Sieciaków, które stoją na straży bezpieczeństwa Internetu oraz zapoznały się z grupą złych Sieciuchów oraz rozwiązywały zagadki związane z rozważnym korzystaniem z sieci. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali upominki i zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange