Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – październik 2022 r.

Rodzeństwo jako team: jak pomóc dzieciom tworzyć zgrany zespół

Nicola Schmidt, Kraków 2022

Kolejne dziecko w rodzinie zwiększa szanse na zgiełk, chaos i problemy z synchronizacją potrzeb i oczekiwań, zaś rodzeństwo staje się rywalami konkurującymi ze sobą o żywność, uwagę i poczucie bezpieczeństwa. Nicola Schmidt pokazuje sposoby na przekształcenie najgorszych rywali w silne drużyny, pokazując, jak konstruktywnie reagować, gdy wszystkie dzieci w tym samym czasie krzyczą.

Z książki „Rodzeństwo jako team” dowiemy się, dlaczego dzieci walczą o pierwszeństwo i uwagę oraz ciągle się kłócę, jak poradzić sobie z chaosem i destabilizacją życia rodzinnego po pojawieniu się rodzeństwa, jak wspomagać harmonijny rozwój wszystkich pociech, jak z nimi rozmawiać i odpowiednio reagować. Autorka pokazuje, że za napadami złości, płaczu i nie zawsze jasnej frustracji mogą kryć się poważniejsze przyczyny, a krzyk często jest tak naprawdę wołaniem o pomoc.

Rodzice, którzy sięgną do tej książki zrozumieją, o co tak naprawdę walczą ich dzieci oraz nauczą się reagować w możliwie najlepszy sposób, aby pomóc im wspólnie się rozwijać.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl

A. Dąbrowska