Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – listopad 2022 r.

Zaradnik życiowy

Erin Zammett Ruddy, Warszawa 2022

Każdy z nas ma takie obszary swojego życia, które sprawiają, że czujemy się zdezorganizowani, nieprzygotowani czy zestresowani. Od stworzenia spokojnej porannej rutyny po przygotowanie się do snu istnieją proste i sprawdzone sposoby, by wykonać to łatwiej i skuteczniej. Dzięki instrukcjom zawartym w   „Zaradniku życiowym” stawimy czoło każdemu zadaniu z pewnością siebie, a pozytywne nastawienie będzie towarzyszyło nam przez cały dzień.

Poradnik jest pełen szybkich i mądrych sposobów załatwiania codziennych spraw, z którego dowiemy się między innymi, jak skutecznie pracować z domu, utrzymać rośliny doniczkowe przy życiu, najlepiej złożyć prześcieradło, skomponować deskę serów, uporządkować skrzynkę mailową, uprasować koszulę i wiele, wiele innych… Całość podzielona jest na poranek, wyjście z domu, pracę, organizację i porządki domowe, posiłki, a każdy z rozdziałów na poszczególne zadania.

„Zaradnik życiowy” zawiera ciekawe porady, które warto wcielić życie dla własnego komfortu i ułatwienia sobie życia. Można sięgać po niego wyrywkowo, rozwiązując dany problem lub szukając pomocy w tym, w czym nie jesteśmy najlepsi.

Źródło: https://www.czarnaowca.pl

A. Dąbrowska