Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Wspólnie spędzany czas...

Nasi seniorzy bardzo cieszą się na każdą okazję, kiedy mogą wspólnie spędzać czas. W tym miesiącu chętnie udzielali się na warsztatach krawieckich i plastyczno-rękodzielniczych. Każdy z uczestników mógł uszyć sobie torbę na zakupy oraz własnoręcznie wykonać biżuterię: bransoletkę lub korale. Na warsztatach cukierniczych seniorzy wypiekali pyszne bułeczki, szarlotkę i sernik, a na kulinarnych zdobywali umiejętności robienia hamburgerów. Natomiast samopoczucie fizyczne seniorzy uzyskiwali ćwicząc na basenie.

Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.