DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – kwiecień 2021 r.
Totem: jak zbudować poczucie własnej wartości?: instrukcja obsługi
Jarosław Gibas, Gliwice 2020

          Według autora książki Totem: jak zbudować poczucie własnej wartości? owo „poczucie” powinno być skonstruowane tak, aby nam służyć zamiast szkodzić. Jednak do tego potrzebny jest wysiłek, aby zbudować taki totem, który będzie stabilny. Zaznacza, że tylko jeśli wewnątrz siebie stworzymy odpowiednie zasoby, będziemy w stanie zachować poczucie wartości na odpowiednim poziomie.

Zewnętrzny świat zawsze będzie na nas wpływał, a wszystko co na zewnątrz można stracić. Jednak to co wewnątrz zostaje z nami na zawsze. Ten totem ma wiele składników – 7 filarów, w których skład wchodzą: samoświadomość, samoakceptacja, odpowiedzialność, samodzielność, asertywność, empatia, czy prawość. Według autora ważne jest również rozwijanie konkretnych inteligencji, takich jak: emocjonalna, duchowa, adaptacyjna, cyfrowa, czy manualna. 

         Następnie autor omawia konkretne czynności i ćwiczenia, które możemy wykonać, aby podnieść swoją samoocenę. Przytacza również bardzo dużo przykładów z życia wziętych, dzięki czemu mamy okazję poznać temat od strony praktycznej.

         Jest to lektura wartościowa, która wielu osobom może pomóc zmienić swoje myślenie, a w konsekwencji doprowadzić do wzmocnienia poczucia własnej wartości. Jeśli masz motywację do tego, aby zmienić coś w swoim życiu, to warto się z tym poradnikiem zapoznać.

 

Źródło: https://sensus.pl

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com