„Nasi Lokalni Bohaterowie - oczami młodzieży”- kolejne działania projektowe

Upłynął kolejny okres wspólnej pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem oraz młodzieży w projekcie z Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Piętnaścioro nastolatków z Wysokiego Mazowieckiego i okolic z wielkim zaangażowaniem realizuje zaplanowane działania projektowe dotyczące lokalnej historii.

Oto słowa Julii: Poznaliśmy ważnych dla nas i niesamowicie interesujących lokalnych bohaterów. Rozmawialiśmy o ich przygodach i dokonaniach. Co najważniejsze, utrwaliliśmy zdobytą wiedzę i przybliżyliśmy sobie wiele fascynujących faktów historycznych.

Podczas jednego z kolejnych spotkań młodzi ludzie za pomocą wycinków z gazet, przedstawiali swoją przyszłość. Mieli przy tym dużo dobrej zabawy. Wspólnie uzgodnili też działania projektowe na kolejne tygodnie i rozdzielili zadania do wykonania.

W dniach 16 i 17 kwietnia - wybrali się na spacer w małych grupach z aparatem zakupionym w ramach projektu. Poszukiwali w naszym mieście ważnych miejsc historycznych, by uchwycić je na zdjęciach do albumu. Skorzystali przy tym z konsultacji historycznych z panem Karolem Głębockim.  Następny tydzień poświęcili na opracowanie zdjęć. Pierwsze efekty ich twórczej pracy można zobaczyć poniżej.

Teraz przygotowują się do wyjazdu edukacyjnego. Poszukują informacji o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych, korzystając przy tym z książek znajdujących się w księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Będzie się jeszcze dużo działo!

Projekt „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży prowadzony jest w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

@rownacszanse.pfdim(Facebook)

@rownacszanse (Instagram)