Znamy już laureatów etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

28 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 6 recytatorów - uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Prezentacje młodzieży oceniała Komisja w składzie:

• 1. Pani Marta Szałkiewicz    – przedstawiciel Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku,
  • 2. Pani Dorota Mokrzewska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem,
  • 3. Pani Edyta Porowska – przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

W turnieju recytatorskim laureatami zostali:

- Marta Faszczewska i Paulina Fiedorek – II miejsce (ex aeqvo)

- Dominika Bogucka, Urszula Wołpiuk, Anna Mogielnicka – wyróżnienia.

W turnieju poezji śpiewanej 1 miejsce zdobyła Izabela Anna Wyszyńska.

Na szczeblu wojewódzkim powiat wysokomazowiecki reprezentować będą: Marta Faszczewska, Paulina Fiedorek oraz Izabela Anna Wyszyńska.

Eliminacje wojewódzkie konkursu odbędą się 13 czerwca o godz. 10:00 br. w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem eliminacji powiatowych konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange