DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – grudzień 2021 r.

Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie

Monika Janiszewska, Adriana Klos, Gliwice 2021

         Książka „Jak być szczerym ze sobą” to interesujący poradnik zawierający wskazówki i rady odnośnie szczerości z samym sobą, uczy nas unikania trudnych doświadczeń oraz jednocześnie prowadzi do prawdziwej akceptacji siebie.

 

         Zastanawialiście się kiedyś czy jesteście szczerzy ze sobą? Wymówki, usprawiedliwienia i pocieszenia, którymi tak chętnie posługujemy się na co dzień są zwykłymi kłamstwami, które przynoszą nam chwilową ulgę, ale na dłuższą metę więcej szkody niż korzyści. Nie ma nic złego w słowach dodających otuchy, o ile nie zniekształcają one rzeczywistości. Każdy przecież czasem potrzebuje pocieszenia, zapewnienia, że ,,wszystko będzie dobrze”. Trzeba jednak pamiętać, by nie chować się zawsze za wymówkami. Jest to uzależniające i po pewnym czasie sami będziemy mieli problem z rozróżnieniem prawdy od kłamstwa.  

         Poradnik zawiera praktyczne wskazówki o tym, jak poradzić sobie ze szkodliwymi skutkami zakłamywania rzeczywistości, a także historie osób, które takie doświadczenie mają za sobą i obrały kurs na prawdziwy świat, oraz same z powodzeniem sterują swoim życiem.

Źródło: https://sensus.pl

 

A. Dąbrowska

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com