DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – październik 2022 r.

Rodzeństwo jako team: jak pomóc dzieciom tworzyć zgrany zespół

Nicola Schmidt, Kraków 2022

 

            Kolejne dziecko w rodzinie zwiększa szanse na zgiełk, chaos i problemy z synchronizacją potrzeb i oczekiwań, zaś rodzeństwo staje się rywalami konkurującymi ze sobą o żywność, uwagę i poczucie bezpieczeństwa. Nicola Schmidt pokazuje sposoby na przekształcenie najgorszych rywali w silne drużyny, pokazując, jak konstruktywnie reagować, gdy wszystkie dzieci w tym samym czasie krzyczą.

 

            Z książki „Rodzeństwo jako team” dowiemy się, dlaczego dzieci walczą o pierwszeństwo i uwagę oraz ciągle się kłócę, jak poradzić sobie z chaosem i destabilizacją życia rodzinnego po pojawieniu się rodzeństwa, jak wspomagać harmonijny rozwój wszystkich pociech, jak z nimi rozmawiać i odpowiednio reagować. Autorka pokazuje, że za napadami złości, płaczu i nie zawsze jasnej frustracji mogą kryć się poważniejsze przyczyny, a krzyk często jest tak naprawdę wołaniem o pomoc.

            Rodzice, którzy sięgną do tej książki zrozumieją, o co tak naprawdę walczą ich dzieci oraz nauczą się reagować w możliwie najlepszy sposób, aby pomóc im wspólnie się rozwijać.   

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl

 

A. Dąbrowska

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com