Wstawaj-działaj! - ROZPOCZĘTY!

W piątek (7 października) odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży z koordynatorem w ramach projektu z programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.
Zgłosiło się 14 osób w wieku 13-19 lat z Wysokiego Mazowieckiego i okolic.
Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów z tworzenia gry miejskiej oraz konsultacje Towarzystwa Przyjaciół Miasta Wysokie Mazowieckie. Odbędą się też spotkania młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury i w plenerze. Zaplanowany jest także wyjazd edukacyjno-integracyjny do Białegostoku, podczas którego młodzież zwiedzi Muzeum Pamięci Sybiru, zaś w Muzeum Wojska Polskiego weźmie udział w zajęciach warsztatowych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom młodzi ludzie przygotują i przeprowadzą grę miejską adresowaną do całych rodzin. Na potrzeby realizacji projektu młodzież zakupi laptop.
Zwieńczeniem projektu będzie przeprowadzona gra miejska, po której zostanie zorganizowane uroczyste spotkanie z udziałem uczestników gry, partnerów projektu, władz samorządowych i środowisk szkolnych. Gra miejska przyczyni się do zintegrowania lokalnego środowiska oraz zaistnienia w nim młodzieży.
Czas trwania projektu: październik 2022 r. - marzec 2023 r.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange