Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Opowieść o kosie - w muzycznej ptaszarni. Ptaki śpiewające...

Dnia 10 lipca 2021 r. odbyły się drugie warsztaty muzyczno-taneczne w ramach projektu AKADEMIA DZIECI ROZWIŃ SKRZYDŁA.

Opowieść o kosie - w muzycznej ptaszarni. Ptaki śpiewające... to temat przewodni zajęć. Dzieci pracowały nad warsztatem wokalnym, interpretacją tekstu, jak i emisją głosu. Zaprosiliśmy uczestników na dźwiękową ucztę ukrytą za nutami kompozytorów. W muzycznej ptaszarni wyjątkowo dobitnie zaznaczył swą obecność Olivier Messiaen, który zabrał nas w muzyczną podróż po lasach, polach, parkach, a nawet po paryskich rynkach, na których sprzedawano egzotyczne ptaki i zaprosił do zasłuchania się w ich śpiewy. Wyjątkowo popularnym „ptasim” utworem Messiaena jest miniatura na flet i fortepian Le merle noir (Czarny kos).  Zabawy i ćwiczenia z emisji głosu pozwoliły dzieciom zmienić się w ptaki wydające z siebie różne zabawne dźwięki. Podczas prezentacji wybranych fragmentów utworów dzieci mogły porównywać jak poszczególne zjawiska natury przedstawiane bywały przez różnych kompozytorów. Zajęcia dodawały dzieciom odwagi i zachęcały do wspólnej zabawy.