Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Gąseczki - poznajemy dzieła inspirowane naturą

W sobotę, 17 lipca 2021 r. odbyły się kolejne warsztaty muzyczno-taneczne w ramach projektu Akademia Dzieci Rozwiń Skrzydła.  Na dobry początek dzieci dały się wciągnąć w wir tradycyjnej zabawy ludowej „Gąski, gąski do domu!”, gdzie poznały magiczne korzenie zabawy.

„Zgadnij, co to za dźwięk?”- uczyliśmy się dostrzegać określone zdarzenia dźwiękowe, odgłosy natury - śpiew ptaków, bzyczenie owadów, szum drzew i morskich falorazodgłosy burzy. Klapok - charakterystyczny ludowy taniec - rozbawił nas na całego, ręce i nogi same porwały nas do tańca. Radości nie było końca. Pozwoliliśmy odżyć tradycji muzycznej, nadając jej wartość kulturową.

Zdjęcia: Barbara Konopko - partner projektu