Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie realizuje Projekt AKTYWNY SENIOR W POGODNEJ JESIENI ŻYCIA współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej IX, Rozwój Lokalny. Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.
Całkowity koszt Projektu wynosi 369 379,00 zł,  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 350 719,00 zł co stanowi 94,95 % całości kosztów projektu.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem realizuje projekt „Zakup wyposażenia wzbogaceniem oferty edukacji kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.
Zadanie dotyczy zakupu fortepianu z akcesoriami oraz pianina na potrzeby działalności muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowanie: 62 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 157 000,00 zł

Warsztaty muzyczno-taneczne w ramach Akademii Dzieci Rozwiń Skrzydła

W ubiegłą sobotę, 24 lipca 2021 r. w godz. 1000 – 1200, odbyły się kolejne warsztaty muzyczno-taneczne prowadzone w ramach projektu "Akademia Dzieci Rozwiń Skrzydła".

Muzyczne studio nagrań. Opowieść o nocy - ptaki zaczynają swoje granie jeszcze przed wschodem słońca, ale z każdą minutą wstającego dnia w lesie słychać coraz więcej ptasich głosów – prawdziwa orkiestra.

Na zajęciach dzieci odbyły muzyczny spacer po niebie, gdzie śledziły zjawiska, które można na nim obserwować w ciągu całego dnia: od wschodu słońca po zmierzch i nadejście nocy. Zastanawiały się, czy z nieba dobiegają do nas jakieś dźwięki. Poznały ptaki, które budzą dzień swoim śpiewem - pierwsza zachwyciła kukułka.

Wsłuchiwały się w przykłady odmalowania wschodu słońca dźwiękami orkiestry na przykładzie kompozytorów muzyki poważnej, następnie same z różnych efektów dźwiękowych (z zastosowaniem dowolnych przedmiotów z otoczenia lub np. własnych rąk), próbowaliśmy wykonać „burzę” – tak, by odwzorować dźwiękowy przebieg burzy, która jako widowisko na niebie – jest cudowna: to spektakl światła i dźwięku...

To były niesamowite emocje!

Autor opisu: Dorota Wyszołmirska, prowadząca warsztaty muzyczno-taneczne