DESIGNED BY joomla2you

NASI LOKALNI BOHATEROWIE... w „Głosie Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego”

Na łamach „Głosu Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego”periodyku zawodowego o charakterze informacyjno-metodycznym, adresowanego do bibliotekarzy województwa podlaskiego, ukazał się artykuł dotyczący realizowanego w Naszej Bibliotece projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie – oczami młodzieży”, w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Autorem artykułu jest p. Małgorzata Sałęga – koordynator projektu, pracownik Czytelni Książki i Prasy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Nasi Lokalni Bohaterowie - oczami młodzieży” - zakończony!

W czwartek, 8 lipca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste spotkanie pn. „ŚWIĘTO PROJEKTU” wieńczące realizację projektu w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Przez okres sześciu miesięcy piętnaścioro nastolatków z Wysokiego Mazowieckiego i okolic realizowało  działania projektowe dotyczące lokalnej historii. 

Czytaj więcej: Projekt „Nasi Lokalni Bohaterowie - oczami młodzieży” - zakończony!

Działania młodzieży w projekcie NASI LOKALNI BOHATEROWIE...

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem już czwarty miesiąc realizowany jest  projekt „Nasi Lokalni Bohaterowie – oczami młodzieży” z Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

W maju młodzież odbyła 4 ciekawe spotkania.

 

 

Czytaj więcej: Działania młodzieży w projekcie NASI LOKALNI BOHATEROWIE...

Warsztaty historyczne w ramach projektu „Nasi lokalni bohaterowie”

W minioną środę, 24 lutego młodzież uczestniczyła w warsztatach historycznych online. Poprowadził je pan Karol Głębocki - nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, pasjonat historii lokalnej, specjalizujący się w tematyce wielokulturowej.

Uczestnicy projektu zajmowali się definicją bohatera, przybliżyli sobie jego cechy i określili charakterystyczne postawy takich osób. Poznali też sylwetki kilku lokalnych bohaterów. Są wśród nich np. dowódcy oddziałów powstańczych a także zwykli ludzie związani z miastem Wysokie Mazowieckie i okolicami. Młodzież dowiedziała się też, jak szukać informacji potrzebnych do wykonania albumu o lokalnych bohaterach.

A już dziś po południu w Miejskim Ośrodku Kultury – spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii PLIS.

Czytaj więcej: Warsztaty historyczne w ramach projektu „Nasi lokalni bohaterowie”

Uczestnicy projektu "Nasi lokalni bohaterowie" otrzymali gadżety z Programu Równać Szanse

Na spotkaniu w dniu 24 lutego br. dotyczącym projektu „ Nasi Lokalni Bohaterowie - oczami młodzieży” uczestnicy rozpakowali przesyłkę z gadżetami. Było dużo radości!

Następnie młodzież udała się do sklepu, by dokonać zakupu materiałów projektowych.

Projekt realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem.

Program Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej: Uczestnicy projektu "Nasi lokalni bohaterowie" otrzymali gadżety z Programu Równać Szanse

Kolejne spotkania w ramach projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży

12 lutego w Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowała, z zachowaniem reżimu sanitarnego, spotkania trzech grup młodzieży w ramach Projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży z Programu RÓWNAĆ SZANSE Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

 

Czytaj więcej: Kolejne spotkania w ramach projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” - oczami młodzieży

W zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczmi młodzieży z Programu RÓWNAĆ SZANSE Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

15-osobowa grupa młodych ludzi spotkała się online z koordynatorem z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem. Uczestnicy poznali cele programu i projektu, a także uzgodnili działania projektowe na okres 6 miesięcy. Młodzież miała możliwość przedstawienia się i zaprezentowania w nowej grupie. Wszyscy wyrazili zadowolenie z tego, że zapisali się do projektu dotyczącego lokalnej historii.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Nasi Lokalni Bohaterowie” - oczami młodzieży
Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com