DESIGNED BY joomla2you

Pracownia Orange

Kalendarz Adwentowy - warsztaty online

Już za chwileczkę, już za momencik będziemy czuć atmosferę jednych z najbardziej oczekiwanych świąt, czyli Bożego Narodzenia. A do tego trzeba się odpowiednio przygotować i warto zacząć już w listopadzie.

W tym roku wszystko odbywa się inaczej niż dotąd, dlatego też w piątek 20 i 27 listopada zorganizowaliśmy warsztaty online, podczas których robiliśmy kalendarz adwentowy. Rozpoczęliśmy od ustalenia, czym on właściwie jest i do czego służy, obejrzeliśmy kilka przykładów kalendarzy robionych własnoręcznie i przystąpiliśmy do działania. Nasze kalendarze adwentowe mają postać niewielkich kopert przyklejonych do tektury z ukrytymi w środku zadaniami do wykonania. I bynajmniej nie są to zadania matematyczne.

 

 

Nasze warsztaty odbyły się na platformie Google Meet. Wcześniej prosiliśmy o wypełnienie formularza Google ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Ten zabieg miał też nam dać wiedzę o tym, ile osób weźmie w nich udział. Narzędziem, które zdecydowanie ułatwiło prowadzenie warsztatów było udostępnianie ekranu. Dzięki temu mogliśmy pokazać uczestnikom przykłady gotowych kalendarzy i mieliśmy pewność, że wszystko zobaczą, bo nikt im nie zasłoni widoku (jak to często bywa na tradycyjnych spotkaniach). Poza tym wspólnie wybrałyśmy szablon, z którego robimy koperty i odrysowywałyśmy go od ekranu. Nie było to łatwe, bo kartka w każdej chwili mogła się przesunąć, ale się udało.

Podczas drugiego spotkania, na którym kończyliśmy nasze dzieła, czyli ukrywaliśmy zadania i zamykaliśmy koperty, to właśnie zamykanie sprawiło nam wszystkim najwięcej radości! Staraliśmy się, aby każda była zamknięta inną "pieczęcią", a ile radości było, kiedy w tym samym czasie wybierałyśmy te same kształty.

Za to jeśli chodzi o wykończenie, to ile głów, tyle pomysłów! Każdy inny: jedne skromniejsze, inne bardziej zdobne, ale wszystkie piękne i najważniejsze: wykonane z sercem.

Mimo że wszystko odbywało się online, atmosfera była prawdziwa. Dziewczynki autentycznie przeżywały, że za chwilę wykonają swój własny kalendarz. Piękne było to, że na samym początku pochwaliłyśmy się sobie materiałami, jakie przygotowałyśmy. Okazało się, że były różne, choć korzystałyśmy z tej samej listy!

Czas warsztatów upłynął nam nie tylko na przygotowywaniu kalendarzy i ich ozdabianiu, ale również na ciepłej rozmowie o świętach i przygotowaniach do nich.

Chociaż to były pierwsze warsztaty online, które u nas się odbyły, zaliczamy je do udanych. To był dobry początek i mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie dobre, jeśli nie lepsze;)

P.S. Na jednym ze zdjęć jesteśmy choinkami. Zgadniecie, na którym?

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com