DESIGNED BY joomla2you

Pracownia Orange

Dzień Bezpiecznego Internetu - #offlinechallenge2021

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony będzie 9 lutego. Z tej okazji przygotowaliśmy wyzwanie #offlinechallenge2021. Polega ono na tym, żeby w godzinach 8:00-22:00 być offline. Dlaczego?

Jesteśmy w Internecie większą część naszego dnia. Nie uciekniemy od nowych technologii i od życia w cyfrowym świecie szczególnie w dobie pandemii. Od niemal roku do Internetu przeniesiona została znaczna część naszego życia: nauka, praca, zakupy czy rozrywka.

 

 

Proponujemy Wam, aby właśnie podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, kiedy skończymy już obowiązkowe lekcje online czy naszą pracę zdalną, wyłączyć Internet i aktywnie spędzić czas offline. Jak? Wyjść na spacer, zagrać w planszówkę lub przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę. Ważne, aby udokumentować w jakiś sposób czas offline i następnego dnia przesłać nam opis, zdjęcia lub krótkie filmiki.

Zanim to nastąpi przygotowaliśmy zbiór przydatnych informacji, które można wykorzystać, aby wesprzeć uczniów, edukować i towarzyszyć im w wirtualnej rzeczywistości. Świadomy uczeń to odpowiedzialny uczeń, który znając zasady i specyfikę funkcjonowania sieci będzie bezpieczny.

Strona główna akcji: saferinternet.pl

Darmowe pakiety edukacyjne:dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Materiały multimedialne:  https://www.saferinternet.pl/menu/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.html

Kursy e-learning: https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/kursy-e-learning.html

Scenariusze zajęć: https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/scenariusze-zajec.html

Specjalni.pl we współpracy z Mateusz Łysek z grupy Belfry Bazgrolą przygotowali fantastyczne grafiki, które wykorzystać można na klasowych gazetkach, ale także jako wklejki do zeszytów

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com